Dobračina 27 - Beograd
Upozoravamo javnost da postoje pokušaji zloupotrebe…
imena SVETOG VIDA lažnim predstavljanjem od strane drugih ustanova…
Adresa SVETOG VIDA je isključivo Dobračina 27 u Beogradu!

ОПТИКА

Moдерни линии на диоптриски рамки и на очила за сонце, на најпознатите светски дизајнери: Andy Wolf, Jimmy Choo, Marc Jacobs, Fendi, Miu Miu, Prada, Dior, Ray Ban, Vogue, Tiffany, D&G, Guess Marciano, Valentino, Mercedes Benz, Porsche, Oakley и многу други.
“Детско катче” – За момчиња и девојчиња голем избор на квалитетни диоптриски рамки и рамки за очила за сонце со модерен и атрактивен дизајн. За деца на сите возрасти вклучувајќи и бебиња. Лесните, флексибилни рамки во разни бои стануваат омилена играчка од која Вашето дете не се одвојува.

AKTУЕЛНОСТИ

Нова линија на очила за сонце и на диоптриски модели за 2017 година.

За пациентите на СВЕТИ ВИД кои ја симнале диоптријата со една од рефрактивните методи одобруваме попуст од 15% за најновите ексклузивни модели на очила за сонце.

Намалување на старата колекција:
Popust

 • очила за сонце-50%
 • диоптриски очила-40%

Pit boss
Какo што возачите во трките се борци кои ја водат битката, така, Pit Boss е генерал кој поседува врховна моќ, a името на овој Oakley го поздравува со огромна почит. Pit Boss II е величенствен инженерски производ кој ги комбинира: лесниот O-Matter со титаниумска оплата, HD Поларизирани стакла со Oakley хидрофобен намаз кои одбиваат вода и дамки и High Definition Optics (HDO). Спакуван е во Oakley премиум дисплеј кутија за колекционери. Овие очила не му говорат на светот само дека сте пристигнале, туку дека сте на пат на кој може само да се надеваат да Ве следат.
Pit Boss II е презентер за некои од најдобрите технологии кои досега се користеле во производството на очила за сонце. Титаниумската оплата избрусена е со Computer Numeric Controlled (CNC) машина која има толеранција на прецизност две илјадити дел од инч. Хексалобуларните вијци обезбедуваат заштита од удар при високи брзини, а удобниот систем со потпирач во три точки (Three-Point Fit) ги задржува стаклата во совршено оптичко израмнување во секој момент. Гледајќи преку овие стакла ќе заборавите на се што сте го мислеле за очилата за сонце.
Дури и со искривување на базата од 8,75 која го максимизира периферниот вид и овозможува одлична странична протекција од сонце, ветер и удари. Ќе имате остар вид од секој агол, затоа што тоа Ви го овозможува технологијата HDO која вклучува XYZ oптика. Oakley HD Поларизираните стакла филтрираат 99% рефлектирачка светлина, a додадовме и антирефлексен намаз (AR) на задната страна. Чистите Плутонит стакла филтрираат 100% УВ зраци додека во исто време ја зголемуваат и отпорноста на удари.
Oвој модел достапен во сите бои има стакла кои се премачкани со иридиум. Овој слој обезбедува урамнотежен пренос на светлината и уште повеќе го намалува рефлектирањето на светлината. Black Iridum Polarized (VR28) поставен е да ја задржи јасноста на боите, а двата намаза Tungsten Iridium Polarized и VR28 ќе Ви ги зголемат визуелниот контраст и перцепцијата на длабочина. Microclear вреќичката е вклучена и наменета за чување на очилата како и за чистење на нивните стакла.

Pit boss naocareТел.бр.: +381 11/2622-647 | Е-маил: [email protected]
 • ЛИЧНА КАРТА На Специјалната Болница СВЕТИ ВИД

  ЛИЧНА КАРТА На Специјалната
  Болница СВЕТИ ВИД

  Болницата е сместена во самиот центар на Белград, во Добрачина улица бр.27, во близина на Плоштадот на Републиката и Народниот театар.
  +381 (11) 328 37 37
  +381 (11) 328 33 87

  ЗА БОЛНИЦАТА...+

 • Милано 2013. год.

  Hаграда во светот за операција на бинокуларна катаракта

  НАГРАДИ...+

 • ПРВА НАГРАДА ВО СВЕТОТ НА
  БОЛНИЦАТА СВЕТИ ВИД

  на хирургијата и придонес за развој на современата офталмологија

  НАГРАДИ...+

 • Приказни на пациентите

  Приказни на пациентите

  Најважното нешто во работата која ја работиме се нашите задоволни пациенти. Oва се само некои приказни од многуте документи за судбинскиот пресврт во животот на овие луѓе кој им го донесе Специјалната болница СВЕТИ ВИД.

  Видео...+

 • Детска офталмологија

  Детска офталмологија

  Професор по офталмологија и директор на детската офталмолошка клиника при Масариковиот Универзитет, Брно, Чешка.

  Детска офталмологија...+